Laboratoria Przyszłości

Data: 31.08.2022 r., godz. 18.46    266
Informacje o programie.

Nasza szkoła również bierze udział w programie „Laboratoria Przyszłości”.

Otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 157 400 zł.

Dzięki udziale w projekcie mogliśmy zakupić pomoce takie jak:

1.      Drukarka 3D do Pracowni Druku 3D SkriLab
2.      Pracownia Druku 3D SkriLab
3.      Zestaw edukacyjny Arduino
4.      Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1
5.      Aparat fotograficzny Sony ZV-1 do wideoblogów
6.      Statyw do aparatu i kamery
7.      Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini
8.      Mikroport Saramonic Blink 500 B1
9.      Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
10.  Laptop Acer Chromebook Spin 512
11.  Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką
12.  LEGO® Education SPIKE™ Prime - zestaw podstawowy
13.  Photon: Laboratorium Przyszłości - zestaw PRO
14.  BeCreo - zestaw z mikrokontrolerem
15.  DJI Tello EDU ZESTAW
16.  ClassVR - wirtualne laboratorium przedmiotowe zestaw 8 sztuk ClassVR Premium
17.  ClassVR - licencja - 5-letni dostęp do portalu wirtualnych lekcji
18.  Długopisy BANACH 3D
19.  Filament PLA niebieski
20.  Filament PLA zielony
21.  Filament PLA żółty
22.  Filament PLA czerwony
23.  Filament PLA biały
24.  Higrometr i termometr 2w1
25.  Bezprzewodowy pistolet do klejenia na gorąco
26.  Sztyfty do pistoletu do kleju 11 mm, 18 szt.
27.  Zestaw elektroniczny Boffin II Gry
28.  Zestaw elektroniczny Boffin II Światło
29.  Zestaw elektroniczny Boffin II 3D
30.  Burza mózgów
31.  Modułowe Pracownie Przyrodnicze - moduł WODA, 1 szt.
32.  Modułowe Pracownie Przyrodnicze - moduł POWIETRZE, 1 szt.
33.  Modułowe Pracownie Przyrodnicze - moduł ENERGIA
34.  Mini Waffle pastelowe 500 el.
35.  Klocki mini Waffle konstruktor
36.  Klocki mini Waffle z kartami EDU
37.  Maszyna do szycia J15R
38.  Pracownia robótek ręcznych - zestaw DELUXE*
39.  Mikroskop DELTA 300 z kamerą
40.  Teleskop Levenhuk LabZZ TK60
41.  LEGO® Education SPIKE™ Essential
42.  Eksperymenty-obwód prądu

 

Jak wykorzystujemy pomoce z programu? 

Informatyka:

LEGO® Education SPIKE™ Prime - zestaw podstawowy

LEGO® Education SPIKE™ Essential

To doskonałe narzędzia narzędzie do nauki przedmiotów STEAM w klasach 4-8. Programowanie z LEGO® Education to lekcje z wykorzystaniem kolorowych klocków konstrukcyjnych i intuicyjnej aplikacji opartej na Scratch. Wprowadzenie takich rozwiązań na lekcjach informatyki pozwoli na rozwijanie analitycznego i krytycznego myślenia, umiejętności rozwiązywania złożonych problemów metodami projektowymi oraz twórczego myślenia i kreatywnego projektowania zaawansowanych konstrukcji. 

Photon: Laboratorium Przyszłości - zestaw PRO

To doskonałe narzędzie wprowadzające ucznia w świat nowoczesnych technologii. Może być wykorzystany przez cały okres nauki od pierwszych klas edukacji wczesnoszkolnej, aż po ostatnią klasę szkoły podstawowej. 

Wykorzystanie zestawu na lekcjach informatyki:

·         podstawy programowania, rozwijanie umiejętności kodowania, programując robota i tworząc własne systemy sztucznej inteligencji,

·         doskonalenie i  rozumienie relacji przestrzennych, poprzez wykonywanie operacji matematycznych w pamięci. Poznawanie zasad geometrii poprzez praktyczne eksperymenty,

Zastosowanie SI w życiu codziennym
Pracując z zestawem, uczniowie rozwijają swoje zdolności twórcze, tworzą algorytmy sztucznej inteligencji i uczą się o jej zastosowaniach w prawdziwym życiu.
​Dzięki licznym narzędziom, aplikacjom oraz akcesoriom zestaw uczy elastyczności i gotowości do pracy w różnych środowiskach.


Drukarka 3D do Pracowni Druku 3D SkriLab

·         modelowanie 3D z Creatorem i 3D Playground 

·         projektowanie trójwymiarowe, 

·         programowania oraz konstrukcji prostych układów mechanicznych.

Fizyka:

Zestawy Boffin oraz Burza mózgów sprawdzą się doskonale podczas realizowania działu „Prąd Elektryczny”. Uczniowie będą mogli samodzielnie skonstruować kilka obwodów prądu oraz dowiedzieć się jak energia elektryczna może zostać przekształcona na inne formy energii.

Chemia:

Modułowe pracownie przyrodnicze, przygotowane we współpracy z Centrum Nauki Kopernik, pomogą realizować zagadnienia podstawy programowej na zajęciach chemii, fizyki oraz biologii. Dzięki nim będzie uczniowie nauczą bezpiecznie posługiwać się sprzętem, zapoznają się z techniką przeprowadzania eksperymentów w małej skali oraz odpowiedzą na wiele ciekawych problemów badawczych znajdujących się w dołączonych kartach pracy.

Informacje o programie:

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe (które chcemy, aby od 30 czerwca 2023 roku miały wszystkie szkoły podstawowe) jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkoły).

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości, foto nr 1, Laboratoria Przyszłości, foto nr 2, Laboratoria Przyszłości, foto nr 3, Laboratoria Przyszłości, foto nr 4, Laboratoria Przyszłości, foto nr 5, Laboratoria Przyszłości, foto nr 6,