Wrzesień i październik w 0”A”

Data: 29.10.2021 r., godz. 09.17    336
W naszej grupie sporo się działo. We wrześniu przede wszystkim poznawaliśmy siebie nawzajem oraz nasze otoczenie. Dzieliliśmy się swoją wiedzą, doświadczeniami oraz zainteresowaniami. Każdy dzień przynosił nam wiele ciekawych doznań.

W naszej grupie sporo się działo. We wrześniu przede wszystkim poznawaliśmy siebie nawzajem oraz nasze otoczenie. Dzieliliśmy się swoją wiedzą, doświadczeniami oraz zainteresowaniami. Każdy dzień przynosił nam wiele ciekawych doznań.

Przy okazji realizacji tematów dotyczących bezpieczeństwa odbyliśmy spotkanie z Panem Policjantem, który przypomniał nam zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz pokazał wóz policyjny. 

Ponadto rozmawialiśmy o pierwszej pomocy oraz o jej znaczeniu dla naszego zdrowia i życia. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, a następnie odgrywaliśmy scenki dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Odwiedziła nas również Pani pielęgniarka, która opowiedziała o swojej pracy. 

Rozpoczęliśmy również naszą przygodę z kodowaniem. Nasza klasa bierze udział 
w ogólnopolskim programie Uczymy Dzieci Programować. Każdego tygodnia będziemy rozwiązywać kolejne zadanie wyznaczone w programie.

W ostatnim tygodniu września rozmawialiśmy o emocjach oraz zmysłach. Podczas zajęć uczyliśmy się używać naszych zmysłów.

Poza nauką również fajnie się bawimy i coraz lepiej poznajemy.

Październik przyniósł nam wiele ciekawych przygód. Poznaliśmy pierwsze litery oraz cyfry. Uczyliśmy się rozróżniać samogłoski i spółgłoski. Dużo pracowaliśmy, aby je utrwalić oraz relaksowaliśmy się przy wykonywaniu różnych prac plastycznych.

Realizowaliśmy kolejne zadania z Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować, rozwijając umiejętności myślenia logicznego i algorytmicznego, pracy zespołowej oraz wiary we własne możliwości.

Ponadto zgłębialiśmy wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia, naszych potrzeb oraz dbania 
o zdrowie. Rozmawialiśmy także o darach jesieni oraz charakterystycznych jej cechach.

Nie zabrakło również ruchu. Często wychodzimy na spacery oraz plac zabaw, lecz gdy pogoda płata nam figle chętnie tańczymy oraz ćwiczymy w sali.

Magdalena Olechowska

Wrzesień i październik w 0A
Wrzesień i październik w 0A, foto nr 1, Wrzesień i październik w 0A, foto nr 2, Wrzesień i październik w 0A, foto nr 3, Wrzesień i październik w 0A, foto nr 4, Wrzesień i październik w 0A, foto nr 5, Wrzesień i październik w 0A, foto nr 6,